BRĪNUMA SKARTIE. IZRĀDE-EKSKURSIJA CIRKĀ

On January 20, 2019
13:00 - 00:00
Rīgas cirks
Merķeļa iela 4
LV-1050, Rīga

Izrāde-ekskursija cirkā “Brīnuma skartie” ir skatītāju iekļaujoša izrāde, kas piedzīvojama individuāli audiogida vadībā. Tās autori – teātra trupa KVADRIFRONS, sadarbībā ar Rīgas cirku.
Izrādē-ekskursijā cirka māja stāstīs savu dzīvesstāstu, iepazīstinot ar aizraujošās skatuves mākslas cilvēkiem un notikumiem, kas atgadījušies tās 130 gadus garajā mūžā. Šoreiz būs ļauts ieskatīties noslēpumos un dažādajās telpās aiz priekškara, kur tiek gatavoti brīnumi manēžai: prieks, enerģija, centīgais darbs līdz tulznām un liela atbildība, bailes, koncentrēšanās un patīkams satraukums – visas šīs sajūtas tiks iepazītas un izdzīvotas spraigajā ekspedīcijā uz cirka sirdi.
Cirks visos laikos ir bijusi pieaugušo un bērnu iemīļota izklaides vieta. Tajā uzstājušies zirgi un zvēru dresētāji, spēkavīri, klauni, akrobāti un daudzi citi izcili mākslinieki. Cirkā rādīts pirmais kino Rīgā, spēlēti savādi instrumenti un redzēti brīnumi no visas pasaules. Vecā cirka ēka sevī slēpj dažādu laikmetu liecības, un ar to saistījušās neskaitāmu cilvēku dzīves. Tieši tāpēc izrādes radīšanas gaitā, Rīgas cirka 130. jubilejas gadā,  KVADRIFRONS ir pētījis arhīva avotus, uzklausījis cirkā strādājušo darbinieku stāstus, lai veidotu notikumu, kurā vēsturiski fakti mijas ar mākslinieku fantāzijas izvirdumiem.

Izrādes skaņu ainavas radījis komponists Jēkabs Nīmanis.
Vēsturiskās telpas citā veidolā interpretē mākslinieki Jānis Sniķers, Austra Hauks un Rūdolfs Baltiņš.