Ar Veselības ministres Andas Čakšas uzrunu atklāts Māmiņu Simtgades kongress

Vecāku apvienība un medijs “Māmiņu Klubs” 24.novembrī jau otro gadu pēc kārtas Jūrmalā rīkoja Māmiņu Kongresu - bez maksas izglītojošu pasākumu topošajiem vecākiem un jaunajām ģimenēm,kam bija iespēja klātienē satikt vadošos speciālistus lekcijās, konsultācijās un veselības pārbaudēs.

Ar Veselības ministres Andas  Čakšas uzrunu,atklājot pasākumu, tika akcentētas prioritātes mātes un bērna veselības aprūpē un profilaksē. Ministre aicināja jaunos vecākus vakcinēt mazuļus un izmantot valsts imunizācijas kalendārā sniegtās  iespējas, uzsverot, ka vēljoprojām Latvijā bērni zaudē dzīvību no infekcijas slimībām, no kurām iespējams pasargāties, vakcinējoties. Tāpat Māmiņu Kongresā tika uzsvērta bērnu drošība pirmajos dzīves gados - visvairāk traumu bērni gūst tieši savos mājokļos!

Simtgades Māmiņu Kongress šogad tika veltīts nākotnes mazulim - kā izauklēt un izaudzināt laimīgu un veselu personību? Māmiņu Kluba Vecāku skolas fizioterapeite un pedagoģe Klaudija Hēla uzsvēra cieņpilnu attieksmi pret bērnu jau no pirmajām dzīvības dienām - pilnvērtīga mazuļa aprūpe paredz jauno vecāku izglītošanos bērna attīstības posmos un drošas, attīstošas vides izveidē, bet psihoterapeite Diāna Zande uzsvēra riska faktoros pāra attiecībās, bērnam piedzimstot. Jaunie vecāki bieži vien piedzīvo attiecību krīzi un pēcdzemdību depresiju. Māmiņu Kongresā tika akcentēta arī dūlu nozīme grūtniecības novērošanā, dzemdībās un pēcdzemdību aprūpē.

Simtgades Māmiņu Kongresa video  ieraksti  būs pieejami arī portālos Maminuklubs.lv un Maminklub.lv.